CLOUD SERVER

Esnek genişleyebilen, ölçeklendirilebilir yüksek performanslı bulut sunucular

Hem Esnek Hem Sürekli 

Cloud / Bulut Sunucular, fiziksel sunucuların sanallaştırma ile kaynakları kullanılarak birbirinden bağımsız ve izole ayrıştırılmış sanal sunuculardır.

Cloud / Bulut Sunucular disk arızası, güç kesilmesi ve benzeri durumlardan etkilenmez. Esnek biçimde cpu, ram, disk boyutu ayarlanabilir ve tüm işletim sistemlerini destekler.

Sağlayıcı alt yapısında çalışan Cloud / Bulut Sunucular altyapısı ve işletimi sebebi ile normal fiziksel sunuculardan daha performanslı ve yedekli çalışmaktadır. Normal fiziksel sunucularda disk performansı belirli değerlerin üzerine çıkamazken Sağlayıcı alt yapısında çalışan Cloud (bulut) Sunucularda bu değer kullanılan depolama ünitelerinin özellikleri ve yüksek sayıdaki hızlı disk adetinden dolayı çok daha yükseklere çıkmaktadır. CPU olarak Intel Xeon E5 ve E7 ailesinin en üst modelleri ile servis sunulmaktadır.

Cloud Server
 
Cloud Server

Sağlayıcı alt yapısında çalışan Cloud / Bulut Sunucular VMware vCloud Platformunda, IBM Marka Sunucular, Juniper Marka Network Ürünleri ve IBM Storwize / EMC VNX Serisi Depolama Cihazları ile %100 yedekli sağlanmaktadır. Cloud alt yapısı tamamen süreklilik ve yedeklilik üzerine kurulmuştur.

Sağlayıcı Cloud / Bulut Sunucu servisleri Türkiye'de İstanbulİzmir ve Ankara'da, Dünya'da ise TürkiyeHollandaAlmanyaRomanya'da sunulmaktadır.


Mevcut Enterprise Cloud hizmetine ek olarak 2017 yılı başından itibaren CLOUDEOS markası ile public cloud servisine başlanmıştır. Dileyen müşterilerimiz elastik, optimize ve güvenli public cloud yapısı üzerinden anında aktivasyon bulut sunucu sahibi olabilir ve sadece kullandığı kadar ödeyebilir.

CLOUDEOS ile sunucu oluşturmak sadece 11 saniye almakta ve anında aktif olmaktadır. Türkiye'de İstanbul ve İzmir lokasyonlarında başlatılan public cloud servisi dünyada Avrupa ve Amerika kıtasında çeşitli verimerkezlerinde hizmet vermeye başlayacaktır.